FRANCHISING Süreci

FRANCHISING Süreci

Franchising Süreci

Web sitemizde bulunan formu doldurmanız ve / veya iletişim numaralarımızdan başvuru gerçekleştirmeniz ile süreç baslar.

Başvuru formunun değerlendirilmesi, başvuru sahibinin gerek ekonomik gerekse işletmeci profili olarak uygunluk sürecinin değerlendirilmesi.

Yatırımcı adayı, şirket merkezinde ağırlanıp, karşılıklı bilgi paylaşımı yaparak süreç baslar. Bu süreç, tutulacak dükkan kesinleşmiş ve bayi adayının London Cafe markası konusunda kararlılığı net ise, merkezden ilgili kişilerin, bayi adayının olduğu şehre ziyareti ile gerçekleşir.

Yatırımcı adayının, London Cafe yapmayı uygun gördüğü yer konusunda bilgi alımı ve yerin fizibilite süreci baslar. Yatırımcı adayının, markaya talebi var ancak lokasyon tespit etmemiş oldugu durumlarda, London Cafe’nin önerdiği yerler ile ilgili görüşme baslar.

Lokasyon konusunda mutabakat sağlandıktan sonra, finansal yeterlilik ve yatırımcı profili uygun görülmesi halinde sözleşme imzalanır. Bu sözleşme, franchisee’a London Cafe markasının 5 yıllık kullanım haklarını vermektedir.

Belirlenen lokasyonda, mimar kadromuz tarafından ölçülendirme, verimlilik çalışmaları yapılıp proje hazırlanır. Hazırlanan proje franchisee ve franchisor tarafından gözden geçirilip, bütçe hazırlanması onayı verilir.

Çizilen mimari projenin bütçesi çıkarılır ve inşaat süreci, demirbaş temini ve gerekli ekipman siparişleri geçilir. Franchise, inşaatta kullanılacak malzeme ve demirbaşların marka, model varsa ürün kodunu alma hakkına sahiptir.
London Cafe şube kurulum aşamasındayken, ilgili lokasyon için personel ve  yönetici alımı baslar. Franchise kitabı sunulur, eğitim ve oryantasyon sağlanır.

Açılan şubenin lokal değerleri ile ulusal reklam değerleri göz önünde bulundurularak, Franchisor ve Franchise’nin ortak karar almış olduğu reklam, tanıtım çalışmaları başlar.

Şube tamamlandıktan sonra, uzman yönetici kadromuz, eğitmen ve yatırımcı temsilcimiz tarafından şubede oluşabilecek “hata kontrol” yapılır. Hata var ise düzeltme, yok ise açılış için merkezden onay istenir.

Tüm hata ve risk oranları minilimize edilmiş olan lokasyon artık misafirlerine hizmet vermek için kapılarını açar.

2023-09-05T13:51:42+03:00

Başlık

Go to Top