Yetkili Firma Bilgileri

Yetkili Firma Kimdir: ( Authorized Franchisor for Turkey ) 

Yakışır Medya Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi
Vergi Dairesi : Karşıyaka
Vergi Numarası : 160 070 24 16

 

Company Owner, Contact: ( Şirket Sahibi, İletişim Bilgileri )
Erhan YAKIŞIR – 0532 232 4216 – erhan@yakisir.com.tr

 

Address : ( Adres )
Adalet Mah, Manas Bulvarı, Folkart Towers, A Kule, K: 33, Ofis: 3308, Bayraklı /İZMİR

 

Call Number : ( Telefon )
0532 566 1863 / 0232 502 0047

 

Franchise Adedi 2019: ( Number of Franchised Stores )
8

Franchise Hedefi 2020 : ( Targeted Franchised Stores )
20

Sisteminiz, Ürün ve Servis Tipiniz ?

Sistemimiz Hakkında: ( Own Comments on System )

London Cafe, franchising operasyonu olarak kurulmuştur. Açılmış şubelerin tamamı franchise’lara ait olup, açılacak şubelerde franchise olacaktır. Sistemimiz devredilebilir olma özelliği taşır. Devredilebilir olmadan kast, bilgi ve reçetelerin, eğitim ve denetim ile yatırımcıya eşit oranda aktarılabilir olmasını kapsar.  Yatırımcı adaylarımız, sisteme dahil olurken, endüstride daha önce tecrübeli olmak gibi herhangi bir gerekliliğe ihtiyaç duymaz.

 

Yatırımımız Hakkında: ( Own Comments on Investment)

Franchise modeli ile bayilik verilirken, yatırımcının sermaye yatırım gücüne sahip olması gerekir.  Bu yatırım yapılırken, avantajlı satın alım anlaşmalarımız devrede olacaktır. Ödemenin bir kısmı makul vade ( yalnızca çek ve/veya kredi kartı ) planlamaları ile gerçekleşebilir.

Ürün Gruplarımız ve Servis Tipi Hakkında : ( About Our Products Group and Service Type )

Self servis ve masaya servis sistemlerini uyguluyoruz. Bulunduğumuz bölgenin tüketici davranışlarına göre, ikisini bir arada da uygulayabiliyoruz.

Menümüz, günün her saatine uygun ve yoğun gün boyunca enerji sağlayacak lezzetli ürünlerle doludur. Harika kokan kahveler sunmak için, en iyi Arabica kahve çekirdeklerine ulaşıyoruz. Kahve ustalarımız, yüksek kalitemizi korumak için, yüzlerce tadım çalışması gerçekleştiriyor.

Alternatif damak tatlarına uygun, enerji dolu yiyeceklerimiz yüksek standartlarda üretilerek, mağazalarımızda satışa sunulur. Uluslararası gıda güvenliği başta olmak üzere, üstün gereksinimler sağlayan onlarca sertifikaya sahip yiyeceklerimiz, bu inanılmaz lezzetleri, yüksek hijyen ile sunar.

Konum, İşyeri ve Adaylar Hakkında

Hedef Bölge: ( Target Franchisee Area )
Türkiye’nin her noktası, eşit hedef alanlarımız içerisinde. Doğru şahıs ve şirketlere, Türkiye’nin en doğusundan en batısına bayilikler vermeye devam edeceğiz.  Yurt dışında ise master franchiselarımız ile büyüme operasyonlarımız devam ediyor.

Uygun Yatırım Alanları: ( Suitable Investment Areas )
100,000 ve üzeri nüfusa sahip il ve ilçeler cafe bayilikleri için uygundur. Bu nüfus trafiğini barındıran noktalardaki, AVM’ler, şehrin popüler ve kalabalık caddeleri, yeni yerleşim bölgeleri ( site ve konut projelerinin yoğunlaştığı alanlar ) hedef bölgemiz olmalıdır.

Aranan İşyeri Özellikleri: ( Site Selection Criteria )
Minimum 100 m2 kapalı alan, minimum 50 m2 açık alan, 6m cephe ve rakiplerimize mümkün olduğunca yakın noktalarda ki dükkanları tercih ediyoruz.

Franchise Adaylarında Aranan Özellikler: ( Required Franchisee Profile )
Franchise adayları yüksek motivasyon sahibi olmalıdırlar. Aynı zamanda, iddialı, çalışkan, iyi iletişim becerilerine sahip, heyecanlı, harekete geçirici, öğrenmeye açık, öğretici, merkez ile iyi iletişim kuran, sürekliliği sağlayacak isteğe sahip olmalıdırlar. Yatırımı gerçekleştirebilecek sermayeye sahip olmaları da gerekmektedir.

London-Cafe-Latte.jpeg

Ürünler, Ödemeler ve Verilen Destekler Hakkında

Ürünlerin Tamamı Merkezden mi Geliyor ? ( Are Products Coming From Headquarters ? )

Çok büyük bir kısmı evet. Merkezden gelmeyen ürünler, anlaşmalı olduğumuz tedarikçilerin bölge bayileri tarafından şubeye kadar teslim ettiriliyor. Menümüzde bulunan bütün içeceklerin ham maddeleri tarafımızdan gönderilir. Bu ürünlerin kullanım ölçüleri gram – oran – pompa ve diğer değerlerde ayrıntılı reçeteler ile sizlere sunulur. Ekibiniz açılış öncesi reçete eğitimleri alırlar.

Verilen Destekler ( Support Provided )

Yer Seçimi Desteği, Lokasyon Analizi, Mimari Proje, Bölge Koruma, Sistem ve Ürün Eğitimleri ,İşletme ve İş Geliştirme Kitapçığı, Hijyen ve Sanitasyon Kitapçığı, Ürün Reçeteleri Kitapçığı, Gıda ve Sarf Malzeme Temini,Pazarlama,Sürekli Eğitim destekleri de bu bedel kapsamındadır.

Merkezi Ödeme Sistemi ( Central Payment System )

Merkeze yapılacak ürün ve hizmet ödemelerinin tamamı peşin olarak gerçekleşir. Ödemeyi, online ödeme, hesaba eft / havale veya kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Mimari Projede Uygulama Desteği ( Support on Architecture Projects )

Projenizin uygulama listesi detaylı bir şekilde sizlere verilecektir. Marka, model, ürün kodları bu listenin içinde bulunacaktır. Bayi adayı, şehrinde veya bulunduğu bölgede daha uygun satın alma yapabileceğine inanıyorsa, projeye sadık kalmak kaydıyla, uygulamayı üstlenebilir. Ancak bu uygulama, yalnızca inşaat kısmını kapsar (zemin, tavan, duvar işleri, mekanik, teknik ve elektrik işleri, sıhhi tesisat, sabit mobilya, pergola vb). Endüstriyel ekipman, hareketli mobilya, adisyon yazılım ve diğer gereksinimler merkezden istenecektir. Sürecin, denetim,yönetim ve açılış onayı mimarlarımız tarafından verilecektir.

Franchise Şartları ve Karlılık

Franchise Giriş Bedeli ( Franchise Inital Fee )

Franchise Giriş Bedeli 60,000 TL + KDV’dir. ( Altmışbin + KDV’dir. )

Franchise Kullanım Bedeli ( Ongoing Royalty Fee )

Ciro üzerinden %3 + KDV’dir.

Ortalama İşletme Yatırım Sermayesi ( Required Start-up Capital )

Minimum 150 m2’ye ihtiyaç duyulmaktadır. Yaklaşık m2 yatırım maliyeti 600 € + KDV’dir. ( Altıyüz Euro + KDV’dir. )

Karlılık, Gıda Maliyeti ( Profitabilitiy and Food Cost )

Cost maliyeti ( malzeme maliyeti ) %20′ dir. İşyeri kira giderleri, sair giderler, personel maliyetleri,  yaklaşık %50’dir. Net karınız yaklaşık %30’dur.

Reklam Katılım Payı ( Advertising Fee )

Cafe bayiliklerimizde reklam katılım payı almıyoruz. Bayilerimizin reklam çalışmaları, kendi bünyemizdeki reklam departmanı ile yönetiyoruz.

Yatırım Geri Dönüş Süresi ( Return on Investment )

Yatırımınızın geri dönüş süresi ortalama 18 – 24 ay arasındadır.

Cafe Bayilik Süreci

 

Başvuru
Web sitemizde bulunan formu doldurmanız ve / veya iletişim numaralarımızdan başvuru gerçekleştirmeniz ile süreç başlar.

 

Müracaat ve Seçim
Başvuru formunun değerlendirilmesi, başvuru sahibinin gerek ekonomik gerekse işletmeci profili olarak uygunluk sürecinin değerlendirilmesi.

 

Görüşme
Yatırımcı adayı, şirket merkezinde ağırlanıp, karşılıklı bilgi paylaşımı yaparak süreç başlar. Bu süreç, tutulacak dükkan kesinleşmiş ve bayi adayının London Cafe markası konusunda kararlılığı net ise, merkezden ilgili kişilerin, bayi adayının olduğu şehre ziyareti ile gerçekleşir.

 

Lokasyon Seçimi
Yatırımcı adayının, London Cafe yapmayı uygun gördüğü yer konusunda bilgi alımı ve yerin fizibilite süreci başlar. Yatırımcı adayının, markaya talebi var ancak lokasyon tespit etmemiş olduğu durumlarda, London Cafe’nin önerdiği yerler ile ilgili görüşme başlar.

 

Sözleşme Aşaması
Lokasyon konusunda mutabakat sağlandıktan sonra, finansal yeterlilik ve yatırımcı profili uygun görülmesi halinde sözleşme imzalanır. Bu sözleşme, franchisee’a London Cafe markasının 5 yıllık kullanım haklarını vermektedir.

Mimari Proje
Belirlenen lokasyonda, mimar kadromuz tarafından ölçülendirme, verimlilik çalışmaları yapılıp proje hazırlanır. Hazırlanan proje franchisee ve franchisor tarafından gözden geçirilip, bütçe hazırlanması onayı verilir.

 

Bütçelendirme ve İnşaat
Çizilen mimari projenin bütçesi çıkarılır ve inşaat süreci, demirbaş temini ve gerekli ekipman siparişleri geçilir. Franchisee, inşaatta kullanılacak malzeme ve demirbaşların marka, model varsa ürün kodunu alma hakkına sahiptir.

 

Personel İşe Alım ve Eğitim
London Cafe şube kurulum aşamasındayken, ilgili lokasyon için personel, ve yönetici alımı başlar. Franchise kitabı sunulur, eğitim ve oryantasyon sağlanır.

 

Reklam ve Tanıtım
Açılan şubenin lokal değerleri ile ulusal reklam değerleri göz önünde bulundurularak, Franchisor ve Franchise’nin ortak karar almış olduğu reklam, tanıtım çalışmaları başlar.

 

Hata Kontrol
Şube tamamlandıktan sonra, uzman yönetici kadromuz, eğitmen ve yatırımcı temsilcimiz tarafından şubede oluşabilecek “hata kontrol” yapılır. Hata var ise düzeltme, yok ise açılış için merkezden onay istenir.

 

Açılış
Tüm hata ve risk oranları minimilize edilmiş olan lokasyon artık misafirlerine hizmet vermek için kapılarını açar.

Sıradaki Benim Şehrim Olsun İstiyorum. Nasıl Başvuru Yapabilirim.

İhtiyaç duyduğumuz isteğe ve yatırımı yapacak sermayeye sahip iseniz, bizi hemen 0532 566 1863 no’lu telefondan arayabilirsiniz.  Ya da aşağıdaki formu doldurun, biz sizi arayalım.

london-cafe-form-yazi

Etiketler : cafe bayilik, cafe bayilikleri, cafe bayilik alma, cafe bayilik veren firmalar, bayilik veren cafeler, kahve bayilik, kahve bayilikleri, cafe franchise, cafe franchising, coffee bayilik, franchise cafe,franchise cafeler, franchise veren cafeler, franchising cafe

Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 11 Ortalama: 4.9]