Sık Sorulan Sorular, Cafe Bayilik ve Franchise

Authorızed Franchısor for Turkey / Yetkili Firma:

Yakışır Medya Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi
Vergi Dairesi: Karşıyaka
Vergi Numarası: 160 070 2416

Company Owner and Contact / Sirket Sahibi ve İletişim:

Erhan Yakışır
erhan@yakisir.com.tr

Our System / Sistemimiz

Sistemimiz bilgi ve reçetelerin, eğitim ve denetim ile yatırımcıya eşit oranda aktarılabilir olmasını kapsar. Yatırımcı adaylarımız, cafe bayilik sistemine dâhil olurken, endüstride daha önce tecrübeli olmak gibi herhangi bir gerekliliğe ihtiyaç duymaz.

Our General Concept / Genel Konseptimiz

Bulunduğumuz şehrin seçkin ve popüler caddelerini, üniversite bölgelerini veya alışveriş merkezlerinin itibarlı noktalarını tercih ediyoruz. Minimal çizgimiz ve kendini yenileyen yapımız ile zamana ayak uyduruyoruz.

Sutable Investment Areas / Uygun Yatırım Alanları:

100,000 ve üzeri nüfusa sahip il ve ilçeler cafe bayilik için uygundur. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, alışveriş merkezleri, sinema, okul, dershane yakınları, hızlı servis işletmeciliğine uygun ana arterler aranan özellikler arasındadır.

Sıte Selectıon Crıterıa / Aranan İş yeri Özellikleri:

Rakiplere mümkün olduğunca yakın dükkânlar öncelikli tercihtir. Cafe bayilik için tercih edilecek işyeri giriş katında olmalıdır.  Ön cephe genişliği minimum 6,5 mt, her kat için tavan yüksekliği minimum 3mt. olmalıdır.  Kapalı alan minimum 50 mt2 olmalıdır. Tente veya şemsiye ile gölgelendirme sağlanabilecek açık alan ihtiyacı bulunmaktadır.

Archıtectural Project Process / Mimari Proje Süreci:

Süreç, rölöve alınması ve çizimi, konsept / avan proje ve malzeme seçimi, kesin proje ve malzeme seçimi, uygulama projesi ve detayları teknik plan ve kesitler, mahal listesi ve metrajları, 3 boyutlu modelleme, final revizyon, şeklinde sürer ve bu süreç yaklaşık 4 gündür. .

Merkezimizin, çalışmış olduğu tedarikçilerden, proje için fiyat listeleri talep edilir. Proje dosyaları ve teklifler cafe bayilik alacak yatırımcı ile de paylaşılır. Bu sayede bayinin listeyi detaylı inceleme ve alternatif fiyat alması sağlanır. Bayimiz, projeye, marka model ve miktarlara sadık kalmak kaydıyla, uygulamayı üstlenebilir. Uygulama boyunca denetim ve kontrol mimarlarımız tarafından gerçekleştirilecektir.

Servıce Type and Our Products / Servis Tipi ve Ürünlerimiz

Self  servis hizmet uygulanmaktadır. 

Konseptimizde içecekler ve yiyecekler merkezden gelir. Menümüz, günün her saatine uygun ve yoğun gün boyunca enerji sağlayacak lezzetli ürünlerle doludur. Harika kokan kahveleri sunmak için, en iyi Arabica kahve çekirdeklerine ulaşıyoruz. Kahve ustalarımız, yüksek kalitemizi korumak için, yüzlerce tadım çalışması gerçekleştiriyor. Günün her saatinde sunulacak, pastalar, tatlılar, sandviçler, tostlar, aperatif ve diğer atıştırmalıklar ve kasa önü ürünler ile dinamik ve hızlı bir satış trafiği sağlıyoruz. Alternatif damak tatlarına uygun, enerji dolu bu yiyeceklerimiz yüksek standartlardaki ham maddelerden ve uluslararası gıda güvenliği standartlarına uygun tesislerde ürettirilir. Şube için yeterli personel sayısı ortalama dört-beş (4-5) baristadır.

Product Procurement Process / Ürünlerin Tedarik Süreci:

Cafe bayilik sisteminde, lezzet bütünlüğü sağlamak ve ideal cost maliyetini yakalayabilmek için belirlenmiş ürün tedariki gereklidir. Kahveler, çaylar, sıcak içecek (sıcak çikolata, salep vb.) karışımları, soğuk içecek (mikshake, smoothie, frappe vb.) karışımları, şuruplar, soslar, püreler merkez tarafından üretilir ve gönderilir.  Sandviçler, tostlar, pastalar, tatlılar ve küçük atıştırmalıklar, özel olarak ürettirilir ve hazır gönderilir.

Satışa sunulan tüm ürünlerin reçetesi merkez tarafından gönderilir. Bu ürünlerin kullanım ölçüleri gram, oran, kaşık, pompa ve diğer değerlerde ayrıntılı reçeteler ile sizlere sunulur. Baristalarımız açılış öncesi reçete eğitimleri alırlar.

Payment System for Products and Servıces / Ürün ve Hizmetlerin Ödeme Sistemi:

Merkeze yapılacak ürün ve hizmet ödemelerinin tamamı peşin olarak gerçekleşir. Ödeme araçları, nakit, kredi kartı online ödeme ve banka yoluyla trasfer (EFT/Havale)’dir.

Supports Provıded / Verilen Destekler:

Yer seçimi desteği, mimari proje, bölge koruma, sistem ve ürün eğitimleri, işletme ve is geliştirme kitapçığı, sağlık bilgisi ve sağlık koruma kitapçığı, ürün reçeteleri kitapçığı, gıda ve sarf malzeme temini, pazarlama, sürekli eğitim ve destek.

Employment Is Provıded By The Center To The Franchıse / Merkezin, Franchise Alana Sağladığı İstihdam:

Merkez, franchise noktalarda personel istihdam etmemektedir. Şubede istihdam edilen personelin yerel sağlanmasına dikkat edilmektedir. İş başlangıç öncesinde ve devamında eğitim ve gelişme süreçlerini yönetmekte ve takip etmektedir.

Requıred Franchıse Profıle / Franchise Adaylarında Aranan Özellikler:

Cafe bayilik alacak yatırımcı; yüksek motivasyon sahibi olmak, iddialı çalışkan ve iyi iletişim becerilerine sahip olmak, heyecanlı olmak, harekete geçirici olmak, öğretici olmak, merkez ile iyi iletişim içinde olmak, sürekliliği sağlayacak isteğe sahip olmak, yatırım gücüne sahip olmak durumundadır.

Franchıse Inıtal Fee / Franchise Giriş Bedeli:

Franchise Giriş Bedeli 250.000 ₺ + KDV’dir. (İkiyüzellibintürklirası + KDV’dir.)

Minimum Capıtal Investment/ Minimum Yatırım Sermayesi:

Cafe bayilik maliyetleri, metrekare ve teknik şartlara göre değişmekle birlikte ortalama;

Minimum 3.000.000 + KDV’dir. (Üçmilyontürklirası + KDV’dir.)

Mınımum Operatıng Capıtal / Minimum İşletme Sermayesi:

Minimum işletme sermayesi 300.000 ₺ + KDV’dir. (Üçyüzbintürklirası + KDV’dir.)

Gıda ve sarf malzemeyi kapsar.

Advertısıng Fee / Reklam Katılım Payı:

Reklam katılım payı talep edilmemektedir.

Ongoıng Royalty Fee / Franchise Kullanım Bedeli:

Ciro üzerinden %3 + KDV’dir.

Profıtabılıtıy and Food Cost / Karlılık, Gıda Maliyeti:

Net karınız, cironun yaklaşık %30’udur.

Return on Investment / Yatırım Geri Dönüs Süresi:

Dükkânın kira, aidat ve diğer giderleri belirlendikten sonra hesaplanmaktadır.

Franchise Başvuru Formu

Kişisel Bilgiler

Mağaza Lokasyonu

Mağaza

Mülkiyet *
Bahçe Durumu *
Mağaza İşletme Tercihiniz *
Yatırım İçin Ayırdığınız Miktar? *