Franchising Cafe Nedir ? | 2019

Hayatını değiştirmeye hazır mısın?

Franchising, marka merkezi ile yatırımcı bayi arasındaki, ticari markasını ve işletme yöntemlerini kullanarak, çalışma yöntemlerini pazarlamasına izin veren bir sözleşmedir. Bu yöntemle marka merkezi, franchising cafe alan girişimciye logolarını ve ticari markalarını kullanma haklarını ve iş yapmak için anahtar teslimi bir sistem verir.

Konuyu biraz daha açmak gerekirse, siz işe başladığınızda, bir çok iş sizin yerinize bitirilmiş olacaktır.

sıradaki senin şehrin

Franchising Cafe Almanın Avantajları Nelerdir? | 2019

Franchising Cafe Nedir? | 2019

Franchising cafe sahibi, alan seçimi, mağaza yerleşimi ve tasarımı, personel alımı ve eğitimi, iş pazarlaması, tercih edilen malzeme temasları ve daha fazlası konusunda merkezden destek ve eğitim alır. Buna karşılık bir franchise bedeli ödemek zorundadır. Merkez, bu parayı, pazarlama, ürün ve pazar araştırması ve devam eden destek yoluyla sistemi daha da geliştirmeye yardımcı olmak için kullanır.

Konuyu biraz daha açmak gerekirse, siz işe başladığınızda, bir çok iş sizin yerinize bitirilmiş olacaktır.

Hazırlanmış Ticaret

Franchising cafe, size hazır bir iş sunar. Marka,dekor,menü veya pazarlama hakkında endişelenmenize gerek yok. Her şey sizin için hazır. Ölçülelebilir bir yatırım fırsatı ile işe başlarsınız.

Daha İyi Satın Alma Gücü

Franchising cafe sahipleri daha büyük bir satın alma gücüne sahiptir. Yiyecek, içecek ve diğer envanterleri, yerel bağımsız bir cafeden çok daha ucuza satın alabilirsiniz. Daha düşük gıda ve envanter maliyet, kuşkusuz daha fazla kar sağlar.

Sermaye Gerektirmeyen Yönetim Ofisi

Franchising cafe, sisteminde destek, merkez ofisten gelir. Kuruluş aşamasından başlayarak, belirli zamanlar da ortaya çıkabilecek problemlerde, merkez ofisteki ilgili uzman departman devreye girerek, problemi hızlı bir şekilde çözer, yeni olanaklar sunar. Bağımsız bir cafe sahibi, sorunları çözmek için yalnızca kendi bilgi ve sezgilerine güvenmek zorundadır.

Marka

Franchising cafe aldığınız da işletmenize hangi ismi koyacağınızı, bu ismin, menü, konsept ve lokasyon ile uyumlu olup olmadığını kestirmeniz oldukça zor. Franchising cafe alarak, reklam ve tanıtım için harcamanız gerektiren başlangıç maliyetlerinizi düşünmenize gerek kalmayacaktır.

Franchising Cafe Almanın Avantajları Nelerdir? | 2019

Franchising Cafe Almanın Avantajları Nelerdir? | 2019

Daha Az Risk

Franchising sisteminin en büyük avantajı, iş başarısızlığı riskini azaltmasıdır. Bunun nedeni, bayilik veren cafenin piyasada denenmiş, test edilmiş ve kanıtlanmış bir iş konseptine sahip olması gerçeğidir. Yeni iş kurma girişimlerinin %90’ından fazlasıyla karşılaştırıldığında, franchising sistemine dahil olan girişimcilerin sadece % 7’sinin başarısızlıkla sonuçlanan girişim olduğu görülmektedir..

Rekabetçi Duruş

Franchising cafe, küçük bir işadamının büyük işletmelerle rekabet etmesine ve kurumsal bir markanın ölçek ekonomisinden faydalanmasına olanak tanır. Birlikte hareket eden tüm franchise sahipleri, daha küçük ve bireysel bir küçük işletmeden daha iyi şartlarda satın alabilirler. Buna franchising veren cafenin endüstrideki itibarını ekleyen franchise, tanınmış bir marka altında ticaret yapabilir ve bağımsız herhangi bir küçük işletme rakibinden farklı bir avantaja sahip olmalıdır. Teorik olarak en azından ürünler, teçhizat ve sistem önceden pazar testine tabi tutulmuş olacak ve dolayısıyla tüketici tarafından bir dereceye kadar “kabul edilebilirlik” ile franchising cafe sahibine gelmiş olacaklardır.

franchising cafe
franchising cafe

Eğitim ve Destek

Eğitim sistemi sayesinde franchise, kısa sürede çok dik bir öğrenme eğrisine tırmanır ve böylece başarı şanslarını artırır. Bununla birlikte, franchisee’ın, franchisor’un tecrübesinden faydalanması ve taşıması gereken stok çeşitliliği ve karışımı hakkında tavsiyeler alma şansı vardır. Sistem, bayilerinin çoğuna, günlük işler için yardımcı olmak, sorun gidermek de dahil olmak üzere yedekleme ve destek sağlama hizmeti sunmaktadır. Bu destek, idari hizmetler, ürün bilgileri ve pazarlama desteğini içerir

Edinilmiş Deneyimlere İhtiyaç Yok

Franchising cafe alan girişimcinin, işletmesi için belirli bir işte daha önce herhangi bir tecrübe sahibi olması gerekmemektedir. Bilgi birikimindeki tüm yetersizlikler yine franchising veren cafe merkezi tarafından verilen eğitimlerle tamamlanır.

Franchising Cafe Almanın Avantajları Nelerdir? | 2019

Havuz Sistemi

Franchising cafeler, büyük bir organizasyon desteğine sahiptir ve bu özellikle şubelerinin her birine katkıda bulunarlar. Yarattıkları fon ile özellikle reklamcılık, pazarlama ve promosyon alanlarında destekler sunarlar. İyi çalışan ve yapılandırılmış franchising cafe işletmesinde, merkez, malları veya hizmetleri satmaya odaklanır; bu nedenle şube yatırımcısının işlerini iyileştirmek ve geliştirmek için sürekli pazar araştırması ve destek sağlarlar.

Özel Bölge

Birçok durumda franchising cafe alanlara özel toprak hakları verilir ve bu alan, franchisee’ye belli bir alan da tekel hakkı sunar.

franchising cafe

franchising cafe
Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
2018-12-05T16:51:03+00:00