Cafe Franchising Süreci

Yakında Heryerde

Cafe franchising süreci, lokasyonda değerlendirme üzerine başlar. Bu aşamada sözleşme ve mimari süreç eş zamanlı başlar. Aşağıda sürece dair bilgileri, maddeler halinde de bulabilirsiniz.

sıradaki senin şehrin

Süreç Nasıl İlerliyor?

Süreç Nasıl İlerliyor?

Cafe Franchising Süreci | 2019

Franchising araştırmalarını gerçekleştirmiş, ilgi duyduğu marka ve konsepte başvuru gerçekleştirmiş bir çok girişimcinin merak ettiği konu cafe franchising sürecinin nasıl ilerlediğidir. Cafe franchising başvurunuz değerlendirmeye alınır. Olumlu olması halinde sizinle iletişime geçilir ve ön bilgi talep edilir. Bilgileri değerlendirmek adına randevu planlanarak sizi merkez ofise davet ederek süreç başlar. Bu rutin süreç, başvuru yapan girişimcinin sahip olduğu veya kiralayacağı dükkana önceden karar verdiği durumlarda değişiklik gösterir. Yatırımcı marka konusunda da kararlı ise, davet değil, ziyaret programı hazırlanır. Cafe franchising süreci, lokasyonda değerlendirme üzerine başlar. Bu aşamada sözleşme ve mimari süreç eş zamanlı başlar. Aşağıda sürece dair bilgileri, maddeler halinde de bulabilirsiniz.

1

Başvuru

Cafe franchising, franchising başvuru sayfasında bulunan formu doldurmanız ve / veya iletişim numaralarımızdan başvuru gerçekleştirmeniz ile başlar.

2

Müracaat ve Seçim

Bayilik başvuru formunun değerlendirilmesi, başvuru sahibinin gerek ekonomik gerekse işletmeci profili olarak uygunluk sürecinin değerlendirilmesi.

3

Görüşme

Cafe franchising adayı, İzmir Folkart Towers’ta bulunan şirket merkezinde ağırlanıp, karşılıklı bilgi paylaşımı yaparak süreç başlar. Bu süreç, tutulacak dükkan kesinleşmiş ve bayi adayının London Cafe markası konusunda kararlılığı net ise, merkezden ilgili kişilerin, bayi adayının olduğu şehre ziyareti ile gerçekleşir.

4

Lokasyon Seçimi

Cafe franchising adayının, London Cafe yapmayı uygun gördüğü yer konusunda bilgi alımı ve yerin fizibilite süreci başlar. Cafe franchising adayının, markaya talebi var ancak lokasyon tespit etmemiş olduğu durumlarda, Franchisor’un önerdiği yerler ile ilgili görüşme başlar.

5

Sözleşme Aşaması

Lokasyon konusunda mutabakat sağlandıktan sonra, finansal yeterlilik ve yatırımcı profili uygun görülmesi halinde cafe franchise sözleşmesi imzalanır. Bu sözleşme, franchisee’a London Cafe markasının 5 yıllık kullanım haklarını vermektedir.

6

Mimari Proje

Belirlenen lokasyonda, mimar kadromuz tarafından ölçülendirme, verimlilik çalışmaları yapılıp proje hazırlanır. Hazırlanan proje franchisee ve franchisor tarafından gözden geçirilip, bütçe hazırlanması onayı verilir.

7

Bütçelendirme ve İnşaat

Çizilen mimari projenin bütçesi çıkarılır ve inşaat süreci + demirbaş temini ve gerekli ekipman siparişleri geçilir. Franchisee, inşaatta kullanılacak malzeme ve demirbaşların marka,model varsa ürün kodunu alma hakkına sahiptir.

8

Personel İşe Alım ve Eğitim

London Cafe şube kurulum aşamasındayken, ilgili lokasyon için personel, ve yönetici alımı başlar. Franchise kitabı sunulur, eğitim ve oryantasyon sağlanır.

9

Reklam ve Tanıtım

Açılan şubenin lokal değerleri ile ulusal reklam değerleri göz önünde bulundurularak, Franchisor ve Franchise’nin ortak karar almış olduğu reklam, tanıtım çalışmaları başlar.

10

Hata Kontrol

Şube tamamlandıktan sonra, uzman yönetici kadromuz, eğitmen ve yatırımcı temsilcimiz tarafından şubede oluşabilecek “hata kontrol” yapılır. Hata var ise düzeltme, yok ise açılış için merkezden onay istenir.

11

Açılış

Tüm hata ve risk oranları minimilize edilmiş olan lokasyon artık misafirlerine hizmet vermek için kapılarını açar.

cafe franchising

Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 4 Ortalama: 5]
2018-11-23T21:00:05+00:00