Cafe Franchise Sistemine Uygun Musunuz?
Şimdi Senin Zamanın!

Cafe franchise sistemi herkes için uygun olmayabilir. Franchising aldığınızda bir başkasının sistemine sadık kalarak süreci ilerletmemiz gerekir.

london-cafe-form-yazi

Cafe Franchise Almak İçin Uygun Musunuz ? Cafe Franchise Değerlendirme Soruları ?

Cafe franchise sistemi herkes için uygun olmayabilir. Franchising aldığınızda bir başkasının sistemine sadık kalarak süreci ilerletmemiz gerekir. Bir ayna görüntüsü sergilemeniz gerekmektedir. Merkez tarafından elde edilen bilgi ve uzmanlığını yansıtarak işinize başlayacaksınız. Edindiğiniz hazır tecrübe ile, sistem geliştirme konusunda endişelenmenize gerek olmayacak. Ancak; franchise sisteminde yapılması gereken onlarca görev sizi bekliyor. Yönetmek, tanıtmak, pazarlamak ve satmak. Bütün bunlar her ne kadar franchise sistemi tarafından uygulama ekipmanlarıyla birlikte sizlere verilecek olsa da, uygulama da başlı başına ayrı bir özveri istiyor. Bu aşamada, franchise sistemi ile çalışmanızın doğru olup olmadığına bakabilirsiniz. Aşağıda kişisel durumunuzu kendi kendinize değerlendire bilmenize yardımcı olacak testimize erişim imkanı sunuyoruz. Cafe franchise sistemine dahil olmadan önce bu soruları lütfen cevaplayın.

Cafe franchise Sisteminin Yoğun Tempsuna Hazır mısınız ? Hangi fiziksel duruma sahipsiniz ? herhangi bir hastalığınız var mı ?

Cafe franchise sisteminde, mesai 09:00-18:00’den fazladır. Uzun saatler harcamanız ve gerekirse hafta sonları çalışmanız gerekecektir. Sağlıklı değilseniz veya performansınızı etkileyebilecek bir hastalığınız varsa franchise sistemi sizin için olmayabilir.

Yatırım bütçesini hangi risk altında alıyorsunuz ?

Yapacağınız yatırımı öz sermayenizle yapmalısınız. Yeterli öz sermaye sahibi değilseniz, doğru bir ortakla, riski bölüşmelisiniz. Ancak kredilendirme kuruluşları ile, yatırımın tamamını kredi veya borçlanma usulü yapmanız durumunda cafe franchise sistemimize dahil olmanıza onayı vermiyoruz.

Ticari girişimin başlangıcında ihtiyaç olabilecek sermaye girişini karşılayabilir misiniz ?

Yeni işlerin ilk aylarında, yatırımınız destek isteyebilir. Yatırımı yaptıktan sonra, eliniz de bir miktar varlığınız kalıyor mu ?

Eşiniz ya da aileniz, yeni bir işletmeye başlamanın aile hayatındaki aksamalarından haberdar mı?

Bu aksamalar, birkaç kaçırılmış yemekten fazla olabilir. Yatırım fikrinizi eşiniz ve aile bireylerinizle tamamen tartışmalısınız. Eşinizin, yalnızca sizi mutlu etmek için fikirlerinizle birlikte olmadığından emin olun; aile huzuru ve desteği içerisindeki bir yatırımcı, sadece işinde ki başarıya odaklanmış olur.

Eşiniz veya aileniz girişiminize destek oluyor mu ?

Yeni bir girişim aşamasındayken, normalden biraz daha fazla ile desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Onlardan endişelerini listelemelerini istemek bir fikir olabilir.

Standart bir iş hayatında ki mesaiden daha fazlasını harcayacaksınız ? Buna ne kadar hazırsınız?

İşletmeyle ilgili tüm kararlarınızdan siz sorumlu olursunuz. Bu nedenle bu sorumluluğu, daha fazla mesai harcayarak uygulatabilir, kontrol edebilirsiniz.

Cafe franchise sistemin de, işletmenizi nasıl çalıştıracağınız konusunda sıkı kurallar sunmaktayız, hazır mısınız?

İşletmeye nasıl geliştireceğiniz konusunda birlikte kararlar veriyoruz. Ancak nihai kontrolü elimizde bulunduruyoruz. İşletme akışı, açılış kapanış saatleri, hijyen ve sanitasyon programlarımıza sadık olmanız gerekiyor.

Cafe Franchise Sistemine Bağlı işletme yönetecek yetenek ve becerilere sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Dinamik, sabırlı ve çözüm odaklı olmanız gerekmektedir. Kendiniz de bu özellikleri bulabiliyormusunuz ?

Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 1 Ortalama: 5]