Bayilik Veren Cafeler

Farkı farket!

Son zamanların en iyi iş fikirleri arasında bayilik veren cafeler ile temas kurmak ve uygun görülen franchise yatırımını gerçekleştirmek var. Yeme içme başta olmak üzere, özellikle cafe yatırımı gerçekleştirmek bir çok yatırımcının öncelikli hayali durumunda.

sıradaki senin şehrin

Blog

Bayilik Veren Cafeler | Bayilik Veren Cafeler 2019

Bayilik Veren Cafeler | Bayilik Veren Cafeler 2019

Bayilik veren cafeler, bu süreçte en doğru yatırım merkezleri haline geldi. Ancak Türkiye’de bayilik veren cafe sayısında ki artış, yatırımcıların kafasını karıştırır halde. Markaların gerek isim, gerek konsept gerekse kullandıkları ürün gamındaki benzerlikler yatırımcının marka seçimini ve kurumsal anlayışını sindirmesinde zorluk yaratıyor. Alt yapı ve eğitim süreçleri konusunda kadro ve argümanları tamamlamamış firmaların bayilik vermesi, yanlış yatırım yapılmasına neden oluyor. Peki yatırımcı bu durumda neler yapmalı ?

Bayilik veren cafeler zincirine dahil olmadan önce nelere dikkat etmelisiniz? | 2019

Doğru markaya karar vermek

Aslında bildiğiniz bir markadan franchise koşullarını öğrenmek işin ilk adımını oluşturuyor. Ancak daha önce deneyimi olmayan biri için dikkat edilecek nokta, şeffaf yatırım politikası uygulan marka zincirine yönelmek olacaktır. Gerek yatırım sürecinde, gerekse yatırım gerçekleştirdikten sonra ki oluşacak giderleri şeffaf bir şekilde öğrenmeniz gerekir. Markanın pazardaki doygunluk eşiğini de analiz etmeniz gerekmektedir. Bu sayede markanın size göstereceği özeni ve ilgiyi hangi düzeyde tutacağı konusunda bir fikir geliştirmiş olursunuz.

Firmayı iyi araştırmak

Bayilik veren cafeler araştırılmadan yatırım gerçekleştirilmemeli. Bazı şirketler, lokasyon koruması yapmadan, yalnızca şube sayısında ki artışı dikkate alarak bayilik verme girişiminde bulunurlar. Böyle bir durumda girişimizin başarılı olma ihtimali azdır. Mevcut şubelerin lokasyonlarını ve bir birine ne denli yakın dükkanlarda şube açılışı onayı verdiklerini inceleyin. Cafe franchise başvurularını titizlikle inceleyen firmalardan alınacak marka hakları ise girişiminizi başarıya götürebilir. Çünkü bu tür markalar için önemli olan şube sayısı değil, franchise verecekleri kişinin misyon ve vizyonlarını taşıyıp taşıyamayacakları dır.

Finansman desteğini öğrenmek

Son zamanlarda bayilik veren cafeler girişimcilere destek olmak için isim hakkı bedellerinde kolaylıklar sağlıyor. Özellikle yeni kurulan ve hızla yayılmaya başlayan markalar ön bedelin ödeme konusunda esnek davranabiliyor. Girişim sermayesini, franhchise giriş bedeline harcamak istemeyenler için bu tür bir destek sunan markayla anlaşma yapılabilir. Bunun yanında bazı firmalar banka kredisi kullandırma hususunda yardımcı olabiliyor. Ancak banka açısından belli bir itibara sahip olmayan yatırımcılar için bu durum söz konusu olmuyor.

bayilik veren cafeler

Bayilik Veren Cafeler | Bayilik Veren Cafeler 2019

Bayilik Veren Cafeler Eğitim ve Denetim Süreci Gerçekleştirmeli mi? | 2019

Oryantasyon ve denetim faaliyetlerini inceleyin

Daha önceden deneyimi olmayan veya bir işletme yönetmemiş kişi için bayilik veren cafeler  arasında seçim yaparken eğitim faaliyetleri temel konu olmalıdır. Söz konusu markanın işletmecilikle ilgili eğitimi, stratejisi veya desteği yoksa, başarısızlıkla yüzleşmek zorunda kalınabilir. Franchise sistemi, bir işi daha önce tecrübe edinmiş bir yatırımcı ile, daha önce hiç tecrübe etmemiş yatırımcı arasında ki makası azaltmak üzerine kurgulanmıştır. Bunun temelinde, tecrübelerini en iyi şekilde yatırımcısına aktarması yatar. Eğitim ve denetim faaliyetleri yeni girişimcilerin işletmeyle ilgili operasyonları daha iyi yönetmesini sağlar. Bu desteği veremeyecek firmaların markalarına yatırım yapmak, başarısızlıkla sonuçlanabilir.

Bayilik alan kişilerle iletişim kurmak

Bayilik veren firmalar hakkında bilgileri tek kanal üzerinden elde etmek doğru olmaz. Daha önce,  söz konusu bayilik veren cafelerden franchise almış kişilerle kontak kurulmalıdır. Mümkünse iletişime geçilecek kişinin, girişimcilik yapacağınız bölgeden farklı yerde olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece rekabet unsuru etkili olmadan marka hakkında daha objektif bilgilere sahip olabilirsiniz.

Etiketler : #bayilik veren cafeler #bayilik veren cafeler 2019

bayilik veren cafeler

Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 4 Ortalama: 5]
2018-11-23T19:13:02+00:00